Světové úlovky – ohlédnutí za zimou

OBR NA SNĚHU

Někteří rybáři dokážou vytěžit maximum i ze zdánlivě nepříznivé situace. Jedním z nich je Alan (Banx) Blair, který často chytá v městské zástavbě. Přestože je prací pro Kevina Nashe dost vytížen, sotva si nechá ujít příležitost k rybaření. I když má jen chvilku, nelení a nahodí. Jeho zimní úlovek stál opravdu za to! Vysloužil si ho v Rakousku, kde se účastnil každoroční kaprařské výstavy. I když mu zima dávala zabrat, jeden kapr se mu podařil. A nebyl to kapr jen tak ledajaký.

Z mračen se hustě sypal sníh a už tak nízké teploty neustále klesaly. Byla taková zima, že nikoho ani nenapadlo strávit u vody noc. Jenže Alan se odradit nedal. Společně s několika Rakušany si našel jezero, které ještě nezamrzlo, a začal psát příběh svého zimního mega úlovku: „Cestou k vodě začalo hustě sněžit a celou noc nepřestalo. Když mě probudil záběr, vyřídil jsem se doprostřed sněhové bouře. Neskutečný souboj, který jsem s kaprem vedl ze člunu, mi ale spolehlivě rozproudil krev v žilách. Splnil se mi sen! V síti jsem měl nádherného 21kilového kapra. Tímto moc děkuji Flo, Bastlovi a Thomasovi. Měli jsme se parádně a zažili jednu z nejlepší výprav v arktických podmínkách.“

1 alan austria

Rakousko – Alan Blair – 21 kg

 

RAINBOW

Revír kousek pod Bordeaux, který snad pořád praská ve švech. Ani v zimě jeho popularita neklesá a lidi se tam snaží dostat kdykoli to jen jde. Na šestnáctce si Bill Elsley pomohl k novému osobáku. Zdolal obřího šupináče 35,60 kg. Tom Duncan Dunlop naštěstí stihl pořídit pár snímků, než Billovi selhala technika. Ulovil pak ještě dalších 14 ryb – 5 dvacítek, 1 sedmadvacítku a dvaatřicítku.

Lidem, kteří na Rainbow nikdy nechytali, by se mohlo zdát, že jezero je plné obřích hladových kaprů a rekordní úlovek je samozřejmost. Jenže zdání klame. Své o tom ví Mikael Sandstorm, který se tam vypravil až z dalekého Švédska. Strávil dva týdny na jedenáctce, což není právě populární loviště. Ani Mikael z něj nebyl u vytržení. Třináct dní a nocí marně čekal na záběr. Až poslední večer mu zabraly dvě ryby. Úsměv na tváři mu vykouzlil a výpravu zachránil šupináč 23,60 kg.

Obdobně na tom byl i Tomasz Cywka, který seděl o kus dál na dvanáctce. Po osmi až příliš klidných dnech a nocích se swinger konečně pohnul. Na háčku měl fantastického lysce 29,10 kg. Přece jen to všechno stálo za to. O hektické akci se v žádném případě hovořit nedá, nicméně mu následně zabrali ještě další dva šupináči. První vážil 23,70 kg a druhý 25,40 kg.

2 Rainbow

Rainbow praská ve švech po celý rok

 

Nejčastější otázka, která zaznívá na březích někdejšího rekordního revíru, zní: „Jak mám vyzrát na rainbowské kapry?“ O zdolání některého ze zdejších slavných kaprů snil i Oli Davies, který se chopil příležitosti a vyrazil tam společně s parťákem Simonem Crowem. Na lovišti 6 strávili týden. Lovnému místu se přezdívá Lednice, protože tam málokdy zasvítí slunce, ale zato má pověst místa s nadprůměrným výskytem velkých úlovků. Simon rybařil na Rainbow již podesáté, ale na šestce ještě nikdy nebyl, takže oba začínali tak trochu naslepo. Simon si zabral pravou půlku a Oli levou.

Většina lidí by se na první výpravě spokojila s tím, že jim přijde alespoň jeden záběr, který dotáhnou do úspěšného konce. Jenže Oli ne. Na výpravu se důkladně připravil a hned první večer mu hlásiče oznámily dva záběry. Jako prvního vytáhl parádního 19kilového šupináče. Super začátek. Druhý záběr přinesl ještě lepší výsledek. V Oliho síti skončil další šupináč, ale tenhle měl bezmála 30 kg! Tomu říkám senzační zahájení kariéry na Rainbow! Jenže Oli ve své krasojízdě pokračoval a hned druhý den ráno zdolal další kapitální kus, šupináče 27,60 kg.

Po zběsilém začátku výpravy aktivita ryb rázem ustala. Simonův první kapr vážil lehce přes 18 kg, ale pořádné jízdy se chlapi dočkali až ke konci výpravy. Během poslední noci jim přišly čtyři záběry a Simon se radoval z úžasného kapra přes 27 kg!

2a oli d

Rainbow – Oli Davies poprvé na věhlasném jezeře

 

ZIMA NA GIGANTICE

Když člověk plánuje zimní výpravu, revír Gigantica mu nejspíš na mysl nepřijde. Hluboké vody poblíž měst, jako je Gigantica ležící nedaleko Paříže, často zavřou stavidla a nepustí šupinu, i kdyby se jeden rozkrájel. Tuhle zimu to ale bylo jinak. Jedním z nečekaných překvapení se stal kapr Pimple Tail vážící úžasných 28,80 kg, který zabral na lovišti Co´s Point na hlavním jezeře. Na břehu se neukazuje často. Vlastně byl venku poprvé od roku 2014, kdy měl 23 kg. Fantastického šupináče ulovil Colin Reed na boilie Royal Marine od Baitworks, ke kterému přidal umělou žlutou kukuřici od Kordy.

Jako další překvapil Thimon Dokter, který si vytáhl kapra známého pod jménem Stoneacres. Zabral mu na lovišti Tree Line a vážil 21,80 kg. Na obou kaprech je vidět, že i v zimním období se těší skvělé kondici.

3 gigantica

Gigantica – po dlouhé době se objevil Pimple Tail 28,80 kg, mohl za to Colin Reed

 

4 gigantica 2

Gigantica – Thimon Dokter a Stoneacres – 21,80 kg

 

Steve „Jesse“ James se ovšem chtěl také ukázat v plné parádě a zdolal Robert´s Fish na lovišti Oblivion. Navážil jí 31,30 kg, což je nejvíc, co kdy ryba měla, a zároveň získal nový osobní rekord. Původní překonal o 22 kg, takže byl rázem zapomenut. Chytal necelých 50 m od břehu v tlejících řasách. Vnadil jen lehce drceným boiliem RG Baits s příchutí Robin Red a švestka. Na D návazec z N-Trap Semi Stiff od Kordy a háčku Wide Gape B č. 4 vázal 20mm Wafter. Úlovek opět dokázal, že když se člověku chce přiložit ruku k dílu a přetrpět trochu zimy, jde to. Naděje nebývají velké, ale za pokus takový skutečně nezapomenutelný úlovek stojí.

4a image1 copy

Gigantica – Steve James – 31,30 kg

 

A ZASE TEN KRISTOF

Poslední dobou je Kristofa Cudermana ze Slovinska všude plno. Objel spoustu evropských revírů a nachytal na nich tolik kaprů, že se s ním může měřit jen málokdo. Nejenže se mu daří chytal velké kusy, ale ryby mu berou za všech okolností. Nic ho nezastaví. Podařilo se mu, oč mnozí z nás každou zimu marně usilují, zdolat kapra na sněhu.

U Kristofa se však nejednalo jen o štěstí. Chtělo to pevné odhodlání a silnou vůli. K vodě mohl jen na chvíli po práci, a tak začal pravidelným zakrmováním. Do vlastního rybaření se pustil, až když měl místo připravené. S rozlohou revíru přes 120 hektarů bylo jasné, že snadné to mít nebude. Během prvních čtyř vycházek odešel s prázdnou, ale při páté, když krajinu pokryl sníh, se mu hlásič ozval. Zavládlo naprosté nadšení. Na hladině se objevil obří lysec, kterému Kristof navážil 31,40 kg. Zabral mu na panáčka z 18mm těžké koule Complex-T a 15mm fluoro popu stejné příchutě od Dynamite Baits. V navijáku měl navinutý Illusion od Foxe a použil montáž z 35lb návazce New Tunsten Corete a háček č. 2 Wide Gape Beaked.

4b 0X5A2057 copy

Slovinsko – Kristof Cuderman – 31,40 kg

 

VÁNOČNÍ ÚLOVEK

Vánoce trávíme s Joan u vody pravidelně již od roku 1994. Hlavním cílem je samozřejmě úlovek na Boží hod vánoční, kdy se u nás v Anglii rozdávají dárky. Konec konců, taková příležitost se naskytne jen jednou do roka. Dosud jsme vždy jeli na jezero, ale tentokrát jsme se rozhodli pro nádherný úsek řeky Lot, který vlastní dlouholetý kaprař Jim Lightfoot.

Na řece Lot jsem chtěl chytat už od konce 80. let, kdy tam jezdil Rod Hutchinson. Nějak to pořád nevycházelo, ale lépe pozdě, než vůbec. Úspěch lovu na řece závisí na aktuálních podmínkách víc než rybolov na jezeře. Zima je navíc nevypočitatelná, přijít mohlo cokoliv. Zprávy z revíru nebyly příznivé. Po silných deštích se řeka rozvodnila, což nevěstilo nic dobrého. Jim strávil na břehu dva dny, aby zkusil, jak se bude chytat. Druhý den ráno mu přišel záběr. Ulovil moc pěkného šupináče 17,70 kg, pak odjel domů na svátky. Voda zvolna opadala a situaci vypadala lépe.

Hlásič se mi ozval až týden poté, co jsme poprvé nahodili, přesně na Boží hod ráno. Říční kapr mi dal zabrat, ale já byl štěstím bez sebe, že mám svého prvního kapra z řeky Lot! Byl to typický říční šupináč a vážil rovných 16 kg. Ke spokojenosti by mi býval úplně stačil, ale jako bonus jsem si po pár dnech vytáhl ještě jednoho šupináče 8,60 kg. Pak se bohužel déšť spustil znovu a voda opět stoupla. Na místo u protějšího břehu, kde mi tihle dva zabrali, už jsem nahazovat nemohl. Chytil jsem je na panáčka Scopex Squid od Nashe, kterého jsem uvázal na 25lb Combilink. Kvůli říčnímu proudu jsem použil 340g olova, šňůru Bullet 25 lb a 35lb mono návazec.

4c IMG_9042 copy

Francie – řeka Lot mi dala nejlepší vánoční dárek

 

STARÝ A NOVÝ IKTUS

Revír Iktus patří k lokalitám, kde se kapři chytají téměř bez ohledu na aktuální podmínky. Úlovek se tu objevuje prakticky každý týden. Než se dostaneme ke kaprům, chci se zmínit o novém největším francouzském jeseterovi, který byl zdolán právě na Iktu, samozřejmě na menším jeseterovém jezeře. Bestie vážila úctyhodných 83 kg. Kapři na tom váhově tak slavně nebyli. Většinou se pohybovali kolem 20 kg. Objevilo se i několik koi kaprů, kterých tu žije poměrně dost. Největší rozruch však způsobil parádní lysec 29,10 kg, který zabral na lovišti 17.

5a iktus sturgeon

Iktus – lysec 29,10 kg z menšího jezera

 

Na hlavním jezeře zabralo hodně ryb na většině lovných míst, přestože mezi rybáři se větší oblibě těší loviště ve starší části jezera s hlubší vodou. Super akce vyšla na pětce francouzskému rybáři Ibanovi, který nachytal 15 ryb, z toho čtyři měly přes 20 kg. Největší dokonce překonala hranici 27 kg. Na šestce kapři sice tolik nebrali, zato se tam objevil asi nejhezčí kapr týdne. Davidovi zabrala moc pěkná dvaadvacítka s krásnými šupinami. Devítka a desítka jsou vyhlášená zimní loviště, a i tentokrát rybáře potěšila spoustou pěkných kaprů, z nichž někteří měli přes 20 kg. Ze čtrnáctky zase dorazila zpráva od Benoita, který zdolal rychle rostoucího lysce, který poprvé překonal hranici 60 liber (27 kg). Zdejší dvacítky rostou přímo neskutečně rychle.

5b iktus carp

Iktus – Benoit – 27 kg

 

Úspěch revíru Iktus, jenž leží až dole v jižním cípu Francie poblíž španělské hranice, přiměl Jeremyho Fourniera uvažovat o zavedení další rybářské lokality. Přestože Iktus se pyšní skvělými podmínkami a příznivým klimatem, cesta tam je dosti dlouhá, což může leckoho odradit. Možná právě proto se nový revír nachází v podstatně bližším kraji poblíž Limoges.

Nazývá se Iktus Ruffaud a jedná se o zbrusu novou lokalitu, kde se dosud kapři pravidelně nechytali. Od běžných francouzských revírů se liší tím, že jde o poměrně velkou vodní plochu se třemi rameny a rozlehlou střední částí. Iktus Fuffaud usazený v borovém lese působí velmi slibně a panuje tam úžasný klid. Uprostřed se nachází základna s restaurací, z níž se budou rybáři v člunech rozjíždět na svá loviště. Co se týče obsádky, nechtěl být Jeremy konkrétní, nicméně prozradil, že kvalita ryb je vysoká a spousta nově vysazených kaprů má přes 20 kg. Zní to slibně, co říkáte?!

5c iktus ruffaud

Francie, Iktus Ruffaud – jeden z mnoha nových obyvatel

 

6 iktus ruffaud 2

Slibný nový revír

 

VÝPRAVA DO SEVERNÍ ITÁLIE

Jednoho krásného dne se Ben Austin dozvěděl o severoitalském revíru, kde bylo uloveno několik parádních obrů. Okamžitě se chopil příležitosti a rezervoval si místo. Nechám ho, aby vám svůj příběh vylíčil:

„Sotva jsme stanuli na břehu jezera, nedočkavě jsme začali vytahovat pruty. Unavení jsme samozřejmě byli, ale i když je člověk totálně vyčerpaný, vždycky nějakým zázrakem najde dost energie na to, aby poslal pruty tam, kde mají být.

První noc nemohla být lepší. Kapři mě neustále budili, plácali sebou na hladině a já se úplně třásl nedočkavostí. Viděl jsem fotky tolika zdejších třicítek a mohl jen doufat, že jedna z nich skončí i v mé síti.

Netrvalo dlouho a hlásič se ozval. Pravý prut jsem zavezl k potopenému stromu opodál v zátoce. Kapr přesně věděl, co po zaseknutí udělat. Zajel rovnou do vázek. Používám velké háčky, a tak jsem měl jistotu, že se na svůj Wide Gape velikosti 4 mohu spolehnout. Chtělo to trochu citu, ale po nějakých pěti minutách byl kapr venku a já měl přímý kontakt. Následovala tuhá bitva. Soupeř mi nedal zadarmo ani metr vlasce, ale nakonec se ocitl v podběráku. Na první pohled bylo jasné, že to bude velký kus, ale osobák hned první noc jsem nečekal. Když se však ručička váhy zastavila na hodnotě 26,10 kg, bylo mi jasné, že ho mám. Svého největšího šupináče.

Důrazně nám doporučovali, abychom nezakrmovali, ale protože já raději dělám všechno jinak než ostatní, rozhodl jsem se přece jenom jedno místo zakrmit. Našel jsem si příhodný plácek s pevným jílem a trochou štěrku, kam jsem celý týden každý den hrstkou zakrmil. Protože mi záběry chodily až později odpoledne, ostatní pruty jsem stáhl. Jsem totiž pevně přesvědčený o tom, že když člověk nechává na soukromém revíru vlasce pořád ve vodě, kapry to odradí. Podle mě je lepší poskytnout jim trochu prostoru. Docílím tak většího počtu záběrů.

Ryby začaly brát jako divé. Vytáhl jsem několik mezi 15 a 20 kg a ukázala se i jedna třiadvacítka. Dalších pár záběrů jsem udělal s PVA sáčky, které ve studené vodě rád používám. Běžně si beru olověnku Kable od Kordy s 85g olovem uvázanou jako drop-off, záleží na situaci. Tentokrát jsem měl Supernatural 15lb od Kordy s háčkem Wide Gape X č. 4 a 10mm vlascem. Vnadil jsem peletami a drceným boiliem Cell v PVA, nad které jsem přihodil pár návnad. Jen trochu, abych kapry přilákal.

7 image5 copy

Itálie – první noc Bena Austina

 

8 image3 copy

Benův největší italský úlovek – 29,70 kg

 

Revír Parco Del Brenta na severovýchodě Itálie je sice hodně populární, ale přes zimu tam chytají většinou jen místní. Mezi rybáři jsou oblíbenější lovná místa v hlubší části jezera, zejména loviště číslo 7, kde zabral i nádherný šupináč vážící 30,90 kg. Jenže to bylo potřeba přebudovat, protože na nejlepší hot-spoty se odtud nedalo dosáhnout. Kapři to samozřejmě moc dobře věděli, takže se tam schovávali. Dalším žádaným lovištěm je 17 na opačném konci jezera. Tenkrát tam rybáře potěšil lysec Double Belly o váze 25 kg. Další ryby se chytly na lovištích 4, 22 a 12, z posledně zmíněného přišel tenhle pěkný šupináč.

8a parco del brenta

Itálie – Parco Del Brenta

 

EBRO

Mohutný španělský tok se řadí k úžasným revírům, na kterých se dá úspěšně lovit po celý rok. Tedy pokud jsou podmínky příznivé. Řeka se totiž může velmi snadno rozvodnit, i přesto jsou tu šance na úlovek vysoké. Ditch Ballard má navíc to štěstí, že jeho zahrada sahá až ke břehům, takže si nemusí lámat hlavu s tím, kdy vyrazit na ryby. Během zimy je ale i tady počasí nevyzpytatelné a Ditch si musel přetrpět pár mrazivých rán. Přestože ulovil spoustu větších ryb, tenhle nádherný 18kg divoký šupináč mu udělal obzvlášť velkou radost. Navíc je vzápětí následoval 81kg sumec. Ditch vsadil na mandarinkové a ořechové boilie od Nashe a očividně se mu to vyplatilo. Na návštěvu k němu zajela sestra Suzie, která rybaření na řece také miluje. Ditch prohlásil, že Suzie vkládá do rybaření stejné nadšení jako do všeho ostatního, co v životě dělá, a nachytala pár pěkných kaprů kolem 15 kg.

9 ditch

Španělsko, Ebro – Ditch Ballard na své zahradě

 

10 ditch 2

Suzie pózuje s úlovkem z Ebra

 

KŘOVÁK NA BRIGUEUILU

Paul Armfield unikl na chvíli z kanceláře a zajel si s kamarádem Craigem Barwellem na Brigueuil. Paul si vybral loviště 12 s chatkou a Craig se usadil o kousek dál na desítce, což je další vyhledávané místo. Používali bezpečnostní návazce, 70g olova a široké háčky Korda č. 8. Vnadili ořechovým boiliem RBA o průměru 14 mm a Waftery. Nahazovali jen do metrové hloubky.

Počasí jim dalo zabrat. Zuby jim drkotaly po dvě mrazivé noci a dva deštivé dny, kaprům ale zjevně nic nechybělo, byli při chuti. Craig si vysloužil nový osobák 21,60 kg a průměrná váha Paulových kaprů činila slušných 19 kg, což je na tomto parádním revíru běžná váha. Výčet jeho úlovků zahrnoval lysce 23,80 kg, 21,90 kg, 22,90 kg, 13,30 kg, 14,30 kg a 18,30 kg. Craig se do Anglie vrátil se pěknou řádkou úlovků 13,20 kg, 14,20 kg, 13,5 kg, 22 kg, 12,40 kg, 18,30 kg a 19,20 kg.

11 SAM_2054 copy

Francie, Brigueuil – Paul Armfield – 23,80 kg

 

BELGIE

Alijn Danau, belgická kaprařská legenda, se tentokrát zaměřil na jeden domácí svazový revír, na němž si vyhlédl lysce jménem Spaniard. Jezdit za kapry křížem krážem Evropou je sice pěkné, ale Alijn se také potřebuje věnovat domácím svazovým revírům. Jak si umínil, tak také učinil. Netrvalo dlouho a lysec byl na břehu. Vážil 26,20 kg. Ulovil jej společně se třemi dalšími lysci 13,60 kg, 18 kg a 18,10 kg během 48 hodinové vycházky na boilie Odyssey od CCMoore.

11a IMG_5309-Spanjaard 26,2 kg-6 dec 17 copy

Belgie – Alijn Danau – 26,20 kg

 

MAĎARSKO

Vrtkavé počasí dává rybářům v Maďarsku občas pořádně zabrat, přesto se tam objevilo několik solidních úlovků. Zejména na revírech Catch Carp Hungary vedených Atillou Pinkem. Žije tam pár hodně zajímavých kusů a když se daří, dočká se tam člověk parádní akce. Na jezeře Paradise mají rybáři k dispozici chatky na všech lovištích. Velké popularitě se tam těší místo číslo 14, ale tentokrát se lépe dařilo rybářům na sedmičce. Dva rybáři, kteří tam chytali, vytáhli na břeh slušný počet kaprů. Podařil se jim i dvojitý záběr, při němž naráz zdolali šupináče a lysce přes 18 kg.

Se změnou počasí se však štěstí přesunulo na jezero Valley. Kapři se rozhýbali a během chvilky se na břehu ocitly hned tři dvacítky. Zkrátka, vždy se najde revír, kde kapři berou.

12 catch carp hungary

Maďarsko, jezero Valley – akce přišla se změnou počasí

 

S fotkou tohoto nádherného maďarského lysce mi moc informací nedorazilo. Vím jedině to, že byla velká zima, když ho Gusztav Toth vytáhl. Gusztav doma v Maďarsku objíždí všechny možné revíry, od malých štěrkoven až po rozlehlý Balaton. Lysec mu zabral na nástrahu Key Cray, vnadil stejnou příchutí Nashova boilie.

13 gustav nashbait

Maďarsko – Gusztav Toth

 

DÁNSKÉ POVYRAŽENÍ

Z Dánska nám moc zpráv o úlovcích nechodí, o to větší radost z nich mívám. Na velikosti v tomto případě opravdu ani za mák nezáleží. Michael Sorensen si vybral místo, na které jezdil pravidelně zakrmovat boiliem Key Cray od Nashe. Jeho taktika fungovala. Přestože se jeho ani ne 14kg šupináč nemůže, co do velikosti, kaprům z jiných evropských zemí rovnat, určitě se jedná o parádní úlovek.

14 danish

Danish result for Michel Sorensen

 

MAROKO

Zimní rybaření nemusí být jen o zatnutých zubech a překonávání mrazivých podmínek. Africké teplé počasí v zimě zláká nejednoho rybáře, který zamíří na ohromnou nádrž Bin El Ouidane. Zdejší kapři jsou nebývale krásní. Jim podobné těžko jinde najdete. Poláci Mateusz a Lukasz nachytali dost ryb, většinou šupináčů. Své snažení pak korunovali krasavcem 23,60 kg, což je senzace.

Do Afriky zavítal i Lee Forest z Anglie, který se radoval z rychlé akce a mimo jiné ulovil fantastického lysce 19,10 kg. John Morris si na první záběr sice musel chvíli počkat, ale nakonec si parádně zachytal. Jeho největší šupináč vážil 22,20 kg. Tony Celiz měl plné ruce práce se svou stovkou záběrů a jeho kámoš Mark nachytal přes 40 kaprů. Většina měla mezi 16 a 18 kg. Jaques Diebergen vyrazil do Maroka na poslední chvíli a na rozdíl od většiny ostatních nahazoval ze břehu. Odlišná taktika se mu vyplatila, jeho největší ryby vážily kolem 20 kg.

15 BEO

Maroko – Jaques Diebergen

 

Po několika suchých letech, kdy hladina v důsledku výroby elektřiny stále klesala, se situace obrátila a voda začíná stoupat. Na deště se sice čekalo dlouho, zato dorazily vydatné. Hladina se během několika dní zvedla o metr. Zdejší kapři mají tendenci zdržovat se v hejnech, takže rybáři buď sedí na břehu s rukama v klíně, nebo neví, kam dřív skočit. Na rozlehlých revírech jako je Bin El Ouidane je vždy potřeba najít správnou hloubku pro nastražení háčku. Tady se nejvíce osvědčila hloubka mezi 3 a 11 m, přesněji od 6 do 8 m. Ryby nejvíce berou po ránu a mají v oblibě tygří ořechy a boilie, i když kukuřicí rozhodně nepohrdnou.

V průběhu jednoho měsíce tu 14 rybářů nachytalo 240 kaprů. Osmnáct šupináčů mělo od 18 do 22 kg a pět lysců vážilo od 18 do 20,90 kg. O největšího lysce se zasloužil Julian Hall. Bjorn Hansen chytal na lovišti West Point a vytáhl si tohoto krasavce.

15a Morocco - bin el ouidane

Maroko, Bin El Ouidane – Bjorn Hansen se sluncem zalitým lyscem

 

KANÁRSKÉ OSTROVY

V kaprařině člověk nikdy nemá nic jisté, ale pokud by si chtěl úspěch výpravy maximálně pojistit, nejlépe se mu to povede na jezeře Chira vysoko v horách ostrova Gran Canaria. Ať už přijede na regulérní výpravu nebo se staví jen na den během rodinné dovolené, rybaření si stoprocentně užije.

Na 48 hodin k jezeru dorazili i dva chlápci z Liverpoolu a sotva stačili popadnout dech. Do sítě se jim podívalo 24 kaprů do 15,5 kg. Nejednou jim přišel dvojitý záběr a nachytali jak lysce, tak šupináče. Rána jsou zde v zimě sice chladnější, ale jakmile se nad obzor vyhoupne slunce, vylezou na příjemných 20 °C. Veškeré vybavení je k dispozici k zapůjčení.

16 carpgrancanaria

Kanárské ostrovy slibují prakticky jistý úlovek

 

Steve Briggs

Napsat komentář