KAREL TĚŠINA

 

Letošní rybářskou výpravu jsem měl naplánovanou na Velikonoční svátky , strávit na klubové vodě Hejlov . Tohle jezero je moje srdeční záležitost a trávíme zde s manželkou většinu svých dovolených . Vše začalo ve čtvrtek k vodě jsem se dostal poměrně pozdě a pruty se mi podařilo nahodit se stmíváním . První záběr přišel chvíli před půlnocí a po parádním souboji se mi u podběráku ukázal dlouhý šupík s váhou rovných 17 kg . rychlé noční focení a ryba se vrátila zpět do vody . Radost byla veliká a to jsem zdaleka nevěděl co mně čeká . V pátek byl úplněk , celý den bylo na duben až neskutečně teplé počasí . V 16 hodin se ozval signalizátor a po záseku mi odpověděl mohutný tah a ryba bez známek námahy si brala vlasec přes brzdu navijáku , podařilo se mi jí zastavit tak po dvaceti metrech . Když se ryba prvně ukázala odhadl jsem její váhu na osmnáct kilo , když byla v podběráku tak bylo jasné ,že odhad nebyl úplně přesný , Byl top nádherný mohutný šupináč s váhou 21.2 kg co více si přát . Deset minut po zdokumentování kapra se opět rozezněl signalizátor a další šupík se podíval na břeh jednalo se o menší rybu kterou jsem vyháčkoval ještě ve vodě . V sobotu se změnil směr větru a po ránu byl pěkný mrazík a ryby přestali ukazovat . V neděli se obrátil vítr a foukalo na hráz v jedenáct hodin dvakrát pípnul signalizátor doběhl jsem k prutu a viděl viset bobinu pod prutem , dotočení vlasce zásek a radost když odpověděl silný tah . Po dalším krásném souboji se objevila jedna z legend Hejlova kapr se jménem František , rybu dobře znám několikrát jsem jí fotil ,ale osobně to bylo poprvé co více si přát .
Byla to jedna z nejhezčích výprav jaké jsem zažil a první kdy se mi podařilo ulovit dvě ryby přes dvacet kilo . Všechny ryby zabrali na pop-up jahoda moruše z řady Mystery .
Závěrem chci poděkovat kamarádovi Jardovi Těšínskému za skvělé nástrahy které vyrábí a možnost lovit na jeho revíru , své manželce Marcele která se mnou tyto výpravy absolvuje a je mi velkou pomocnicí a správcovi Peťovi Pešavovi za jeho pomoc se zdokumentováním úlovku .
za JET FISH tým Karel Těšina na shledanou u vody

 

Napsat komentář