Světové úlovky – jako šafránu

VÝPRAVA SNŮ NA VILLEFONDU

V době nejtvrdších proti covidových musely být některé revíry zcela uzavřené. Ale protože všechno zlé je i pro něco dobré, mohli tento čas využít majitelé revírů a věnovat se koníčku, na který obvykle moc času nezbývá a věnují se mu hlavně jejich hosté. Mark Lamb měl tak Lac Du Villefond prakticky celé pro sebe a rozhodl se natočit promo video. Říkal si, že bude stačit ulovit tak jednu, dvě ryby. Kdyby jen tušil, jak nakonec dopadne!

Chytal na dva pruty na dvou stranách ostrova. Zakrmoval kukuřicí a cizrnou. První záběr mu přišel po čtyřech hodinách. Vytáhl parádního lysce 26,5 kg. Netrvalo dlouho a hlásič se ozval znovu. Mark se pustil do dlouhé urputné bitvy ze člunu. Nejdřív si říkal, že to vypadá na sumce, ale nakonec se ukázalo, že mu na háčku skončil zdejší největší kapr. Lysec Arnold vážil neskutečných 36,3 kg!

Potom mu zabral 6kilový potěr následovaný šupináčem 27,2 kg, lyscem 17 kg a super akci završil velikán o váze 25,2 kg. Všechny kapry nachytal během 24 hodin. Pak to zabalil, protože naznal, že už nachytal dost. Načasoval si lov výborně. Kapři nebyli pod tlakem rybářů a hledali potravu.

Francie, Villefond – Mark Lamb 36,3 kg

 

PŘÍJEMNÉ SHLEDÁNÍ

Navzdory velmi nepříznivé předpovědi počasí, která hlásila silné bouřky, vydal se Davy Claus s parťákem Brechtem Ramonem. Zamířili rovnou na svá zakrmená loviště na velké přehradě, a díky tomu měli záhy první úlovek v síti. Kapři si banket nabízející boilie Manilla náramně užívali. Davy se radoval z vysokého, pěkně stavěného lysce, kterému navážil 22 kg. Za ty roky, které na přehradu jezdí, jej ulovil již počtvrté. Kapr pokaždé o něco povyrostl.

Francie – Davy Claus 22 kg

 

KRASAVEC Z JEZERA BLED

Ještě před omezením cestování se Marcu Kricheldorfovi podařilo odjet z Belgie do Slovinska na jezero Bled. Na Bledu se smí chytat pouze přes den, což představuje hodně práce a brzké ranní vstávání, pokud chce člověk dosáhnout kloudného výsledku. To Marc samozřejmě chtěl a zachytal si výborně. Zakrmoval tyčí boiliem Krill různých velikostí a chytal na panáčka z koulí Krill a Sugnature. Největší kapr, kterého ulovil, byl lysec vážící 23,8 kg. Zabral mu koncem výpravy a představoval pro něj odměnu za pět dní perné práce.

Slovinsko, Bled – Marc Kricheldorf 23,8 kg

 

HOME-OFFICE

Zavřené revíry představovali pro majitele značný výpadek příjmů v době, kdy mívají nejvyšší návštěvnost. Severní Itálie se na jaře řadila k nejvíce postiženým regionům, a tak se Parco Del Brenta pro rybáře uzavřelo. Antonio Pettenuzzo, majitel revíru, čas využil k odstraňování vázek a popadaných stromů. Což návštěvníci určitě ocení. Antonio si během prací našel čas i na rybaření a ulovil spoustu pěkných kaprů. Největší radost pak měl z téměř 30kilového šupináče.

Itálie, Parco Del Brenta – Antonio Pettenuzzo 30 kg

 

GOSLAWICE

Vzhledem ke skutečnosti, že omezení jsou v evropských zemích různá, chytá se v Polsku téměř normálně. Revír Goslawice nedaleko Konina v centrální části země návštěvníky vítal od samého začátku sezóny. Nachytalo se tu 34 kaprů přes 20 kg. Przemysław Jaśkielewicz si na lovišti 16 vytáhl lysce 27,4 kg.

Polsko, Goslawice – Przemysław Jaśkielewicz 27,4 kg

 

RUFFAUD

Damian David patřil k hrstce šťastlivců, kteří mohli chytat i během největších omezení, především díky své pozici jako vrchní porybný a kuchař na revíru Ruffaud nedaleko Limoges ve Francii. Vzhledem k tomu, že v kuchyni moc práce neměl, mohl se pořádně věnovat obhlídkám jezera, které jsou také velmi potřebné. Do práce se pustil s verou a raději si na břehu postavil bivak, aby mu náhodou nic neuniklo! Damian chytal na VIP lovišti G a nedalekém lovišti K. Vytáhl si hodně parádních kaprů přes 25 kg, ale úplnou bombu představoval obří lysec z loviště K. Posuďte sami.

Francie, Ruffaud – Damian David

 

NOVÁ TŘICÍTKA

Daleko na jihu Francie, až u španělských hranic, se rozkládá jezero Iktus, které bylo před sedmi lety postiženo ničivou potopou. Přestože tehdy revír přišel o nejlepší kapry, podařilo se Jeremymu Fournierovi, majiteli, dát vše zase do pořádku a obnovit zašlou slávu jezera. Porybný Romain tam mohl naplno využít volného času a skvěle si zarybařit. Z dlouhé řady kaprů, které ulovil, vynikl ohromný lysec, který dosud měl váhu pod 30 kg, ale Romain mu navážil rovných 31 kg.

Francie, Iktus – Romain 30 kg

 

DÁNSKO

Kaprů ze skandinávských zemí míváme v rubrice jak šafránu. V Dánsku se ostatně kapraření moc lidí nevěnuje. Morten Gandalf však rybolov miluje a chytá pravidelně. Pochlubil se nám s dlouhým šupináčem, kterému navážil 13,8 kg, a suprovým lyscem 14,8 kg. Oba kapři mu zabrali na boilie Manilla, které měl nastražené nad směsí konopí a kukuřice. Chytal na panáčka.

Dánsko – Morten Gandalf 14,8 kg

 

TAJEMNÝ ÚLOVEK

Někteří rybáři se sice chtějí pochlubit se svým úlovkem, ale zase nechtějí prozradit příliš, aby se na místo mohli v klidu vrátit. Úplně jim rozumím, i když jsem samozřejmě rád, když jsou alespoň trochu sdílní.

Mylan Lyssens nám neprozradil ani z které země pochází(?), ale alespoň poslal fotku pěkného lysce 21,3 kg, kterého ulovil během tří denní výpravy. Kapr mu zabral na 14mm pop Signature, použil návazec Ronnie. Vnadil směsí boilie Krill a Manilla, do níž přidával i kukuřici. Návnady střílel raketou, aby vnadil co nejpřesněji.

Tajemný Mylan Lyssens 21,3 kg

 

MAXOVA MEGA AKCE

48hodinová výprava na anglický revír Linear Fisheries, konkrétně jezero Hardwick Smiths poskytla Maxu Hendrymu, zaměstnanci firmy Nash, dost prostoru pro naplnění rybářské vášně. Max si byl téměř jistý, že jeden či dva úlovky se mu podaří, aby mohl natočit pár záběrů, ale jezero k němu bylo nakonec mnohem štědřejší. Nachytal hodně zdejších vyhlášených lysců zdobených velkými šupinami. Netřeba se ani zmiňovat, že chytal na krmení Nash.

Anglie, Linear Fisheries – Max Hendry

 

Steve Briggs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář