Světové úlovky – pestrá mozaika

REKORD Z IKTU

Damien David poslední dobou hodně jezdil chytat na revíry Secret Garden a Iktus Ruffaud. Poslední výpravu však věnoval revíru Iktus Pau a udělal dobře. Pět dní, které tam strávil, dokázal využít na maximum. Prakticky se nezastavil. Nachytal 58 kaprů, z nichž 15 mělo přes 20 kg. Největší kus vážil 34 kg!

Francie, Iktus – Damien David 34 kg

 

ZLATÝ POKLAD

Tenhle kapr mi úplně vzal dech. Krásnějšího jsem neviděl už dlouho! Franc Andoljšek ze Slovinska vytáhl tohoto nádherného koi kapra z řeky přímo ve městě. Nenapsal sice, kde přesně jej ulovil, ale předpokládám, že někde ve své rodné zemi. Franc použil jednoduchý návazec a samostatný pop-up Citruz. Jen mi vrtá hlavou, jak se tenhle kapr mohl do řeky dostat? Možná ho tam někdo vypustil z okrasného jezírka nebo je potomkem kapra, který měl takový osud? Ať tak či onak, úlovek je to parádní!

Slovinsko – Franc Andoljšek

 

OPRAVU VELKÝ REVÍR

Pokud existuje nějaká fotka, která v jednom okamžiku prozradí všechna tajemství a krásy rybaření na velkém revíru, je to určitě tato. Ohromný šupináč byl uloven na největším středoevropském jezeře – rozlehlém Balatonu v Maďarsku. Žije ze velké množství kaprů, ale chytit tu něco většího, čímž mám na mysli kapra přes 20 kg, není jen tak. Komerční výlov kaprů zde již skončil, a naopak se začalo s každoročním vysazováním nových exemplářů. Díky tomu v budoucnu o podobné fotky nouzi mít nebudeme, ale zatím jich moc není. Tento kapr měl přes 30 kg. Balanton je charakteristický tím, že zdejší ryby jsou neustále v pohybu a vysledovat je není vůbec snadné. Čas od času se ale někomu zadaří a může se radovat z podobné odměny. Široký úsměv rybáře říká o okamžiku vše.

Maďarsko, Balaton

 

SUPER DVOJKA

Myslím, že Alan Blair patří k nejodhodlanějším kaprařům vůbec. Každou chvíli, kterou nestráví v kanceláři nebo na telefonu, se snaží věnovat rybaření. Většinou chodí na krátké vycházky, ať už dopoledne nebo odpoledne či zůstane u vody přes noc. Sem tam si ale vyšetří pár dní a vyrazí přes kanál za kapry do zahraničí. Nicméně to neznamená, že by přestal tvrdě makat. Rybaří na 100%! Původně měl v plánu road trip z Francie do Portugalska, ale nakonec se rozhodl zůstat ve Francii a setkat se na jednom revíru s kamarády. Vyplatilo se. Chytal na nástrahy Cultured Scopex Squid, pod nimiž vnadil boiliem Scopex Squid. Nachytal spoustu ryb včetně této parádní dvojky

Francie – Alan Blair

 

TŘICÍTKA Z POLSKA

Na polském jezeru Goslawice se rybářům dařilo. Na břeh zde zavítala spousta kaprů, z nich několik vážilo přes 20 kg. Parádní třicítku si vytáhl by Mateusz Przybylski. Seděl na lovišti 12 v rohu 30hektarového jezera, což sice není právě nejoblíbenější místo, ale jeho úlovek dokazuje, že člověk nikdy neví, odkud se na něj štěstí usměje. Nicméně je třeba přiznat, že ryby braly po celém revíru a Goslawice potvrdily pověst nejoblíbenějšího polského revíru.

Polsko, Goslawice – Mateusz Przybylski 30 kg

 

ITALSKÝ LYSEC

Přestože bylo Parco Del Brenta nějaký čas uzavřené, už se znovu objevují fotografie úlovků z vyhlášeného italského jezera. Většinou se jedná o místní rybáře, kteří moc dobře vědí, že loviště 20 patří mezi nejlepší, protože se tam nachytali kapři do 32 kg. Zabodovalo však i loviště 13, kde byl uloven tento parádní lysec 27,3 kg. Nejenže patří ke zdejším nejkrásnějším velikánům, navíc roste neskutečně rychle. Během posledních 3 let svou váhu zdvojnásobil!

Itálie, Parco del Brenta

 

ŠEST KAPRŮ PŘES 27 KG

Jo, vidíte správně. Dave Smedley na revíru Abbley Lakes ve Francii skóroval hned šestkrát. Ulovit 27kilového kapra je něco, ale komu se to podaří během jediného týdne 6x? Davovi. Chytal střídavě na jezeře Fox a Heron, vnadil boiliem Cell od Mainline a partikly Power+, na háček vázal své oblíbené waftery Salty Squid. O komplexu Abbey Lakes se ví, že tam žijí velcí kapři, ale dostáhnout tam takové výsledku se jen tak někomu nepodaří!

Francie, Abbey Lakes – Dave Smedley 6x pokořil hranici 27 kg

 

ANGLIE

V typicky anglické, krásně zelené krajině hrabství Shropshire leží malebná jezera Acton Burnell, která provozuje RH Fisheries. Přestože ve větším z jezer žije většina kaprů a hodně těch velkých, největší kapr revíru má domov v menším z obou jezer. Lysci se říká Randell a patří ke staré gardě zasloužilých veteránů. Chris Fell během obhlídky jezera zaznamenal pohyb a hned běžel pro pruty. Neodešel s prázdnou. Večer do vody naházel slušnou dávku krmení a ráno si vytáhl tohoto velkého lysce, kterému navážil 23 kg.

Anglie, Acton Burnell – Chris Fell 23 kg

Tom Foreman se zase vydal na Bluebell Lakes v severní Anglii, kde se po znovuotevření revíru sešlo víc lidí, než by si přál. Tom objevil ryby v horní části vodního sloupce, a použil proto zig návazec s vlascem Zig-Flo 10lb a háčkem Flota Claw č. 10 bez protihrotu. Nastražil silně nadipovaný Scopex Squid. Netrvalo dlouho a do podběráku naváděl 20kilového kapra.

Anglie, Bluebell Lakes – Tom Foreman 20 kg

 

BELGIE

Derek Harrison, který žije v Holandsku, často jezdí na ryby do sousední Belgie. Tentokrát se mu dařilo na méně známých revírech, kam nejezdí moc lidí. Parádního lysce, který vážil přes 20 kg, chytil na rybářské vybavení Korda.

Belgie – Derek Harrison 20 kg

Steve Briggs

 

Napsat komentář