Skip to main content

Diskuze

Pro diskutování a vytváření nových témat se musíte » přihlásit
Přidáváte novou zprávu
Zprávy od vody

Mé oblíbené Lipníčko.

Nahrané soubory:

Noční vláčka na Dyji povedla sa štika 98 cm můj osobák a krásný sumec 130 vláčce moc neholduji pouze sem tam Zajdu s kamarádem který je vláčku posedlý 😀

Nahrané soubory:

Pálava ne vždy se tam daří po 4 dnech bez záběru alespoň prcek ale potěšil 🙂

Nahrané soubory:

o 5 soukromák Kozojídky

Nahrané soubory:

Soukromák nástrahy broskev a seafood 🙂 maximální spokojenost

Nahrané soubory:
  1. Krásný šupík 15 kg ze slepého ramena Moravy 2 denní výprava nástraha broskev pop up montáž Ronie rig
Nahrané soubory:

Zdravím, zasílám Vám fotografie a mini článek o úlovcích na našem oblíbeném rybníčku, který je výjmečný svou krásnou přírodou a svými poklady v podobě nádherných, ale velice opatrných kaprů. Díky přirozené potravě na tomto revíru, zde kapři vyhledávají spíše klid a pohodu. Často v teplých měsících vidíte, jak se krásně vyhřívají a vaše nástrahy jim jsou doslova jedno :D. Nebylo tomu jinak ani v uplynulých dvou měsících. Vyrazili jsme vždy na 4-5 denní výpravičku, lovíme výhradně na kukuřici a díky opatrnosti kaprů, přihazujeme vždy na jednu montáž jednu maximálně dvě malé hrstičky kukuřice. Zde Vám zasílám foto nejhezčích kaprů, které jsme ulovili. Všichni přišli buď, na pár zrnek kukuřice nebo na velice zajímavou věc tohoto roku, na Pizza´Corn.

Přeji hezký slunečný den a mnoho záběrů, Honza H.

Nahrané soubory:

Rok 2018 a má první zkušenost s produkty JetFish.Své montáže jsem letos poprvé poslal pod vodní hladinu již 28.ledna a to na mé oblíbené menší řece.Vybral jsem si místo, na kterém jsem předpokládal, že se kapři v zimě nacházejí.Zprvu nahazuji pouze jeden prut, s úmyslem místo případně nerozplašit.Uplyne několik desítek minut a nic se neděje.Nahazuji tedy i druhý prut a to o pár metrů vedle.Když je vše na svém místě, natěseně přešlapuji a dělám si první fotku celé sestavy.Neuplyne ani 10 minut a dostávám záběr!První kapr letošní sezóny je zdolán.Není to obr, ale když přihlédnu k okolnostem, je to bingo!Kapr si vzal jednu kuličku pop up ananas 16mm v esenci scopex, k montáži jsem jestě přidal PVA punčošku s rozdrceným boilie proteinbird-winterfruit.Ikdyž byla zima, záběr mě natolik nadchl, že jsem u vody vydržel jestě několik hodin.Kontaktu s rybou jsem se ale již nedočkal..Napadá mě, že ryby se buď rozplašily a o to déle teď v zimě bude trvat než najedou zpět(jestli vůbec), nebo se né všechny chtějí krmit, nebo tam byla jenom jedna..Balím, končím svou první vycházku.Přichází mrazy.Znovu se k řece dostávám až o Velikonocích a to již na trochu delší dobu.Jsem zvědav co mě čeká a jestli se situace nějak změnila.Voda má kolem 7 stupňů.Dopředu jsem se srovnal s tím, že taky nemusím dostat žádný záběr.Takže když se něco bude dít, bude to jen plus.Průtok je zvýšený a ve vodě plavou nečistoty.Dvakrát až třikrát za den jsem nucen přehodit montáže.Po více jak 48 hodinách od příjezdu se ozývá hlásič a já dostávám jízdu!Ryba nebojuje zase tak urputně, jak by to jistě dokázala v pozdější fázi roku.O to víc jsem překvapen, když na podložce vidím, jaký je to mazel!Je to pro mě obrovská odměna.Nástrahou byla opět popka ananas 16mm, tentokrát ve sladidle NHDC + PVA punčocha s drceným boilie proteinbird-winterfruit.Další záběr již nepřišel.I tak odjíždím domů maximálně spokojen a už teď se těším až se zase dostanu k vodě.Hodně krásných chvil strávených na březích přeje Michal Strouhal

Nahrané soubory:

VÁCLAV HORA - BŘEZEN NA ŘECE

Zdravím a zasílám report za měsíc březen, kdy jsem strávil u oblíbené řeky čtyři dny. Prvního kapra se mi podařilo ulovit hned, jak ledy povolily na 20 mm kuličku Biokrillu. Moje další vycházka k řece byla neúspěšná, ale nevzdával jsem to a za týden jsem opět vyrazil znovu, tentokrát na dva dny. Už první den jsem se dočkal záběru na rozpustnou 20 mm kuličku Chilli tuna. Ryba mi od začátku dávala najevo, že mi nedá nic zadarmo. Souboj jsem si krásně užíval a po podebrání jsem byl neskutečně šťastný. Byla to druhá letošní ryba z této řeky a hned 13 kg krásný šupináč. Druhý den jsem zahlédl vyskočit malého kapra u protějšího břehu, kde se hloubka pohybovala kolem jednoho metru. Neváhal jsem a připravil si Chod-Rig, na který jsem nastražil pop-up broskev a odvezl kousek od protějšího břehu. Přibližně po dvou hodinách se tento prut rozjel a já si mohl vychutnat další parádní souboj s 8,5 kg kaprem. Kapři byli v perfektní kondici a já se těším na další vycházky k této krásné řece. Všem přeji úspěšný začátek sezony!

Nahrané soubory:

MARTIN ŠESTÁK S PRVNÍ ZPRÁVOU NOVÉ SEZONY

 

Posílám první zprávu z letošního roku! Počasí jak na houpačce, ale přesto se mi podařilo přemluvit pár kaprů, z toho jednoho jsem vyfotil. Jako nástrahu jsem použil vyváženou dumblesku v příchuti Chilli tuna + PVA naplněné 4mm peletami chilli. to vše důkladně prolité boosterem stejné příchuti. Ať se daří!

Nahrané soubory:
Po týdenních pracovních povinnostech jsem  dostal k vodě ,kde mě čekalo překvapení v podobě zamrzlé hladiny . Po rozhodování zda odjet nebo zkusit počkat jestli vysvitne sluníčko a zafouká vítr jsem se rozhodl pro variantu dvě vydržet čekat . Okolo 11 hodiny se zvedl mírný větřík a vysvitlo slunce během hodinky led začal mizet a hladina se uvolnila . Po půl jedené se podařilo nahodit a a do pěti minut přišel první záběr na udici se za zmítal hezký cejn z hlavou již pokrytou třecí vyrážkou . Po hodině další záběr a slušný  odpor  na konci udice napověděl o jakého soupeře se asi jedná u podběráku se objevil hezký lysec  . další dva záběry opět cejni .
Jako nástrahu jsem používal rozpustné boilí LR robin red brusinka s do pva Method mix robin red koření . Moc příjemně ztrávený den u vody . tak zase brzo u vody na shledanou .
Karel
Nahrané soubory:

 

VAŠEK PORADA ZAHÁJIL SEZONU NA ŘECE SE SUPER ÚLOVKEM 19,10 kg

Zdravím všechny rybáře! V první polovině března se mi vyskytla příležitost vyrazit k vodě, tak jsem čekal na nejvhodnější počasí a vyrazil na naši největší řeku. Z krmení jsem vsadil na novinku Chilli tuna ve 20mm a 16mm verzi. Vše jsem doplňoval pop-up broskev a ananas o průměru 16 mm, řádně zakapané esencí stejné příchuti a sladidlem NHDC. Nástrahu jsem ještě dipoval nebo používal sprej chilli a obaloval do těsta Chilli tuna. Na krmení jsem ještě použil method mix Robin red + koření a smíchal s 4mm peletkami Chilli tuna a důkladně zalil boosterem totožné příchuti a nadrtil do směsi ještě pár kuliček. Hned druhý večer přišel záběr a po patnácti minutách jsem podebral šupináče s váhou 19,10 kg s neuvěřitelným kormidlem. Ryba byla bez jediného píchnutí v tlamce a perfektně stavěná. Bohužel zbylé dny už nic nepřinesly. Tato ryba ale stála zato vyrazit k vodě, kde Chilli tuna ukázala svou sílu i v tak studené vodě, která měla teplotu kolem 5 °C. Omlouvám se za kvalitu fotek, bylo to foceno na telefon na přední fotoaparát. Neměl jsem s sebou ještě dálkovou spoušť...

Nahrané soubory:

KAREL TĚŠINA - PRVNÍ VLAŠTOVKA SEZONY S POČÁTKEM OTEPLENÍ

 

Víkendové oteplení a pondělní deště a vítr uvolnily ledové sevření revíru a umožnily mi po dlouhém půstu nahodit. Měl jsem dva záběry. Jeden neproměněný, druhý již seděl a rybě se přes velice studenou vodu ke břehu moc nechtělo. Po pěti minutách přetahování se přes okraj podběráku přehoupl první letošní kapřík s mírami 80 cm, 10,20 kg. Radost byla veliká. Úspěšnou nástrahou bylo ořezané rozpustné boilie LR Robin red/brusinka a v PVA method mix Robin red + koření. Tak zase brzy u vody a sv. Petře děkuji!

Nahrané soubory:

Ahoj všem jetfišákům 🙂 loňská sezona začala vcelku nevlídně po velikonocích jsme s kamarády byly na jedné vodě v Maďarsku a tam vskutku nepanovali dobré podmínky 19dubna napadl sníh a teploty šli pod bod mrazu,brrr prostě hrůza,týden byl pryč a kapříci slovy pár kusů to počasí nemohlo nahradit.
Další výpravy byly v květnu,srpnu a říjnu na kterých to bylo podstatně lepší jak s počasím,tak s kapříky.
Květnová výprava na 11dní byly ve znamení tření ale i přesto se povedlo nachytat celkem 55kaprů s toho bylo 17 kaprů od 10 -  15,5kg na některé výpravy jezdím sám tak jsem nefotil jen jsem si užíval lov,krom čtyřech záběrů v noci byly všichni kapři krásně přes den,prostě nádhera.
Srpnová výprava na týden se konala s mladým kamarádem od nás,tak jsem nebyl rád že mám s kým povykládat a také pokud se něco povede,tak si tu radost rozdělit.Používám na výpravách v zahraničí jen řadu Legend  Range vsázím na jistou kvalitu.Dostala se mi do rukou novinka Bioliver a vím že je to bývalá JET 1 kterou jsem měl po Bioenzimu nejraději.Nebudu popisovat každý den zvlášť,shrnu to do počtu 15kaprů  a Bioliver byl prostě jednička,třetí den přišel v ranních hodinách lysec  90cm 22.9 kg  další rybou šupík 13 kg.
Říjnová výprava se konala také na týden a to již s kamarády,nachystané jsem měl bojlí Bioliver 24 mm a Biokrill který jsem si nechal od Jardy narolovat na zakázku ve 30 mm. Po sérií záběrů na Bioliver kdy nej.kapři měli do 13kg se ozvaly záběry na Biokrill, pod háček jsem dával buď jednu a půl koule nebo dvě půlky,místa jsem krmil každých 24hod.po 1kg rozkrájených koulí hodně doširoka a každým dnem jsem jento tvar zhlukoval do menší plochy,jen nástrahu jsem pokládal hodně daleko od krmného místa až 30m již bez krmení.Třetí den byl v podběráku šupík 20.8 kg.
Přeji letošní rok všem Jetfišákům 🙂 úspěšný a třeba se někde potkáme.
Lovu zdar Pavel Nováček

Nahrané soubory:

sobota 15.4.2017  jeseter 121 cm na pop-up ananas

 

Nahrané soubory:

Ahoj, už se taky nemůžete dočkat až skončí zima? Vzpomínka na léto

 

Posílám jedno lepší kapřisko z konce léta.Moc se jim nechtělo ale jeden se nakonec před fotoapárt dostal úzpěšná nástraha Kořeněný tuňák + A.C. broskev 16mm plus půl popky oliheň.

Nahrané soubory:

Po domluvě s kolegy jsem po velice úmorné noční směně vyrazil na dvoudenní výpravu. Moc jsme tomu nedával ačkoliv počasí bylo jak na houpačce. Po příjezdu jsme nahodil boilie WinterFruit a Biocrab a čekal na záběry 🙂 Překvapivě začaly přicházet po krátkých intervalech a já si tak neskutečně zachytal 🙂

Nahrané soubory:

JJ

Nahrané soubory: